Home / Свет (page 8)

Свет

Почина славната комичарка Џоан Риверс

Славната комичарка и водителка на популарниот телевизиски канал “Е“ Џоан Риверс (81) почина денеска во њујоршката болницата „Маунт Синај”, соопшти нејзината ќерка Мелиса Риверс. На 28 август таа беше пренесена во болница, откако престанаа да дише во текот на операцијата. ...

Read More »

Анџелина и Бред ги продадоа свадбените фотографии за 2 мил. долари

Најпопуларниот холивудските пар Анџелина Џоли и Бред Пит, фотографиите од венчавката која се случи на 23 август, ги продадоа за два милиони долари, пренесуваат денеска американските медиуми. Актерите, фотографиите ги продадоа на таблоидите “Пипл“ и “Хелоу“ кои пак вчера објавија ...

Read More »

Во Босна почна акција за апсење на вахабистите

Припадниците на Агенцијата за истрага и заштита на Босна и Херцеговина утрово по налог на Обвинителството на БиХ уапсиле 15 лица поврзани со вахабистичкото движење. Акцијата со коден назив „Дамаск” е спроведена во 17 градови во БиХ. Овие лица се ...

Read More »

Анџелина во венчаница од “Версаче“ ја краси насловната на “Пипл“

И кога многумина помислија дека нема да се појават фотографии од тајната венчавка на најславниот холивудски пар Анџелина Џоли и Бред Пит, престижниот светски магазин “Пипл” ја доби ексклузивата. Насловната страница на магазинот, ја краси Анџелина Џоли во венчаница од ...

Read More »

Се урна мал авион во САД, пет лица загинаа

Пет лица загинаа при пад на мал авион, кој се урна покрај аеродром, северно од Денвер, соошти американската Национална служба за безбедност. Портпаролот на Службата изјави дека сите патници во авионот Пипер ПА-46, загинале. На лице место животот го загубиле ...

Read More »

Иселиле цел остров за да уживаат сами на медениот месец

Холивудската двојка и сега веќе официјално маж и жена, Бред Пит и Анџелина Џоли по својата венчавка се сместиле на островот Гозо во близина на Малта, каде ќе го поминат медениот месец, јавуваат светските медиуми. Новопечените сопружници ќепоминат два месеци ...

Read More »

Холивуд се моли за славната комичарка

Холивуд се моли за славната комичарка Џоан Риверс (81) која по операцијата на гласните жици престанала да дише и од четвртокот е во критична состојба. Префрлена е на интензивна нега а лекарите ја држат во вештачка кома. Нејзината ќерка Мелиса ...

Read More »

Дејвид Бекам имал сообраќајка со моторот

Поранешниот фудбалер Дејвид Бекам доживеал сообраќајна несреќа, откако паднал од неговиот мотор при напуштањето на едно студио за тетовирање, пишуваат светските медиуми. Тоа изгубил контрола над моторот при претекнување, паднал на земја и за среќа поминал без поголеми последици. Тој ...

Read More »

Земјотрес ја потресе јужна Грција

Земјотрес со јачина од 5,6 степени според Рихтер, го погоди југот на Грција, соопшти американскиот Геолошки завод.  Европскиот медитерански сеизмолошки завод соопшти пак, дека земјотресот бил со јачина од 5,8 степени според Рихтер. Земјотресот се случил во шест часот и ...

Read More »

На интимна церемонија се венчаа Анџелина Џоли и Бред Пит

И официјално, најпопуларниот холивудски пар Анџелина Џоли и Бред Пит се венча изминатиот викенд во Франција. Церемонијата се одржа во најголема тајност во саботата, а сето тоа го потврди официјалниот портпарол на популарниот пар за Агенцијата “Асошијетед прес“. Златниот холивудски ...

Read More »
error: Content is protected !!