Home / Спорт / Хамлетовско дерби за Победа и Пелистер

Хамлетовско дерби за Победа и Пелистер

Во пелагониското дерби денеска од 16 часот под „Тумбе кафе“ во Битола, Пелистер и Победа во директна битка за опстанок.Од овој натпревар директно зависи која од овие две екипи ке обезбеди опстанок во Лигата.

Бодовите се премногу важни и за Пелистер и за Победа, па затоа се очекува мошне неизвесен натпревар.

Натпреварот се игра во 16 часот под “Тумбе Кафе“

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

error: Content is protected !!