Home / Uncategorized / Идентификовани “револуционерите “ во фантомки

Идентификовани “револуционерите “ во фантомки

Најголемиот дел од насилниците кои го предводеа нападот во Собранието на 27 април, се идентификувани, објави телевизија Телма. Нивниот идентитет го откриле осумината полициски инспектори и дел од тимот на обвинителството за организиран криминал.

Телма јавува и дека Митко Чавков, тогашниот раководител на оперативниот штаб одбил да даде исказ пред работната група во МВР, а се уште не бил повикан на распит во обвинителството.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*