Home / Uncategorized / Комбе усмрти граѓани во Барселона

Комбе усмрти граѓани во Барселона

Шпанската полиција информираше дека Барселона комбе удрило во толпа пешаци кои се движеле на пешачка зона. Според досегашните информации, неколку луѓе се повредени.

-Во централниот дел на Барселона во огромен судир предизвикан од страна на поединец кој возеше комбе има многу повредени , се наведува во соопштението.

Станува збор за туристичката област Лас Рамблас. Полицијата ја опколи популарната улица со кордон и им нареди на продавниците и блиските метро станици да затворат.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*