Home / Спорт / Костадин Вешовски е новото име во екипата на Пелистер

Костадин Вешовски е новото име во екипата на Пелистер

По две сезони, десниот бек Костадин Вешовски се враќа во Битола, во екипата на РК Пелистер.

Десниот бек е уште едно од многуте засилувања на битолскиот суперлигаш ова лето.

Пранешниот младински репрезентативец во претходните две сезони настапуваше во РК Охрид и во францускот шампионат, во екипата на Монтелимар.

Претходно, стружанецот има настапувано и за Тинекс Пролет и втората екипа на Металург.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

error: Content is protected !!