Home / Вести / Мерцедесот на Груевски ќе се менува за амбулантни возила

Мерцедесот на Груевски ќе се менува за амбулантни возила

Почната е постапката за оттуѓување на владиниот мерцедес од 600.000 евра и негова замена за болничка опрема, соопшти вечерва на Твитер портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски.

-Возилото од денеска премина од сопственост на МВР во сопственост на Службата за општи и заеднички работи. Потоа ќе следува постапка за негово отуѓување, односно замена за болничка опрема, соопшти портпаролот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

error: Content is protected !!