Home / Uncategorized / Мицкоски на протестот во Скопје: Нашето време доаѓа

Мицкоски на протестот во Скопје: Нашето време доаѓа

Да ја заборавиме книгата на едно време, да отвориме нова книга, книга којашто ќе нѐ води кон просперитет, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашниот протест пред Владата.

-Нашата борба штотуку почна. Ниту еден процес не е еднонасочен, нашето време доаѓа. Времето на вредните и честити Македонци допрва доаѓа, порача Мицкоски.

Тој додаде дека тие нема да се повлечат и обвини дека јавниот долг на државата е 40% од БДП.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*