Home / Вести / Нимиц:Решението за името на повидок

Нимиц:Решението за името на повидок

Посредникот на ОН во разговорите за името Метју Нимиц изјави дека решение за спорот за името е на повидок со што ќе се стави крај на 27 годишниот спор меѓу Грција и Македонија.

– Имам големи надежи дека овој процес се движи во позитивна насока, изјави вечерва во Њујорк Нимиц по разговорите со  претставниците на двете земји Васко Наумовски и Адемантиос Василакис.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

error: Content is protected !!