Home / Uncategorized / Одбиена жалбата, Мијалков останува во притвор

Одбиена жалбата, Мијалков останува во притвор

Кривичниот совет ја одби жалбата на Сашо Мијалков за триесетдневиот притвор и тој останува во Шутка

Мијалков деновиве доби 30 дневен притвор за случајот Империја, во кој се обвнети уште, Орце Камчев и Цветан Панделевски.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*