Home / Uncategorized / Падна пресудата за Анета Стефановска

Падна пресудата за Анета Стефановска

Апелациниот суд ја укина пресудата за предметот “ Титаник 2“ со која битолската пратеничка на ВМРО ДПМНЕ, Анета Стефановска беше осудена на 3 години затвор.

Со оваа пресуда ослободени од вината се и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков, лидерот на ДПА Мендух Тачи, членовите на ДИК; Бедредин Ибраими, Сашо Орцев, Влатко Сајковски.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

error: Content is protected !!