Home / Tag Archives: авионска

Tag Archives: авионска

Пет лица ја преживеале авионската несреќа во Колумбија

Пет лица од 81 патник и членови на екипажот ја преживеале авионската несреќа во Колумбија, соопштија колумбиските власти Авион на боливиските чартер летови „Ламија“ сообраќал од Боливија кон колумбискиот град Меделин. Пет лица од 81 патник и членови на екипажот ...

Read More »

Први фотографии од паднатиот авион, познат идентитетот на жртвите

Доцна ноќеска полицијата успеа да се пробие низ непристапниот и каллив терен кај Кожле и да стигне до делови од авионот „пајпер“, во кој загинаа четворица италијански и двајца косовски државјани. Од селото до местото каде што паднал авионот теренот ...

Read More »

Претседателот Трајковски не бил жртва на атентат!?

Наскоро граѓаните на Република Макеоднија ќе ги дознаат причините за авионската несреќа во која настрада претседателот Борис Трајковски и неговите соработници. Шефот на повторената истрага за авионската несреќа, која се води во БиХ, Омер Кулиќ, во текот на овој месец ...

Read More »