Home / Tag Archives: баклава

Tag Archives: баклава

Премиерот Заев на баклава со Талат Џафери

Политичари, дипломати и претставници на верските заедници во Македонија денеска во хотелот Александар Палас заеднички го прославија муслиманскиот празник, Рамазан Бајрам. Домаќинот, Исламската верска заедница, според традицијата ги почести со баклави. Присутни беа премиерот Зоран Заев, претседателот на Собранието Талат ...

Read More »