Home / Tag Archives: бебе

Tag Archives: бебе

Во “Плодност “ родени две новороденчиња

Денеска во болницата “ Плодност “ во Битола, која поради ифицираноста на неколкумина доктори со корона вирусот, 14 дена не работеше,  се породија две родилки.           На голема радост на вработените  двете родилки на свет донесоа машко и женско бебе. ...

Read More »

Почина бебе во Клиничка болница

Во битолската Клиничка болница почина бебенце. Поради компликациите кои с епојавиле поради предвременото порагање за бебето бил организиран транспорт за Скопските клиники, но бебето не стигнало до Скопје. Според информации на порталот на Битолски весник во транспортирањето на бебето наводно ...

Read More »

Се роди илјадитото бебе во болницата “Плодност“

Михаил е илјадитото бебе кое што деновиве се роди во најсовремената  приватна болница “Плодност“. Дваесетгодишната Андријана Кукиновска заедно со Михаил влегоа во историјата на долгогодишното постоење на оваа болница.   Целокупниот трошок за породувањето на Михаил го покри приватната болница ...

Read More »

Актерката Скарлет Јохансон роди ќеркичка

Прекрасната холивудска  актерка Скарлет Јохансон и нејзиниот свршеник Ромен Доријак станаа родители на мало девојче на кое гордите родители и го дадоа името Роуз. Мајката и бебето се чувствуваат добро. Скарлет и Ромен се во врска две години, минатата година ...

Read More »