Home / Tag Archives: датум преговори

Tag Archives: датум преговори

Најдоцна до јули датум за преговори

Земјите-членки на Европската унија сакаат Македонија да добие датум за почеток на преговори најдоцна во јули годинава, дознава МИА од високи дипломатски извори во Брисел. Како што јавува дописничката на МИА од Брисел, бугарското претседателство би сакало датумот да биде ...

Read More »