Home / Tag Archives: Галијано

Tag Archives: Галијано

Галијано ја фасцинираше битолската публика

Големата сала на Центарот за култура во Битола, беше претесна за сите оние кои сакаа да го видат и чујат францускиот виртуоз на хармоника Ричард Галијано кој вчеравечер го отвори шестиот по ред „Фестивал на музика од светот”. Во Големата ...

Read More »