Home / Tag Archives: Ѓавато

Tag Archives: Ѓавато

Стоп за камионите на Ѓавато

Врнежите од снег предизвикаа проблеми во одвивањето на сообраќајот поради што од попладнево се воведени забрани за камиони на планинските премини Буково, Ѓавато и Стража и на патните правци Маврово-Дебар и Кичево – Охрид преку Пресека. На останатите патишта низ ...

Read More »

Само среќата го спасила битолскиот ловџија

Битолскиот ловџија М.С.(35) кој со прострелна рана во пределот на стомакот бил донесен во Клиничката болница во Битола само среќата го спасила од сигурна смрт, тврдат лекарите кои го оперирале М.С. во клиничката болница во Битола. Според хирургот Димче Кузмановски ...

Read More »

Покрената истрага за ранетиот ловџија

Веста дека на регионалниот пат  А 3, Битола- Ресен,  кај местото викано Ѓавото било рането лице, кое веднаш било пренесено во Клиничката болница во Битола, ја потврдија од СВР Битола. Но во битолската полиција освем тоа што само ја потврдија ...

Read More »

Тешко разбојништво врз битолчанец

Во текот на вчерашниот ден, во 07 часот на регионалниот пат Битола-Ресен, на паркинг простор кај место викано „Ѓавато”, двајца непознати сторители извршиле разбојништво врз 53-годишниот Ѓ.П. од Битола. Ѓ.П. застанал да наполни вода и во тој момент лицата му ...

Read More »