Don't Miss
Home / Tag Archives: Горан Милевски

Tag Archives: Горан Милевски

Горан Милевски: Битола ќе добие Медицински факултет

Новата влада по  11-ти декември сериозно ќе се зафати со реформи во образованието, а приоритет ќе  бидат  наставниците, учениците и родителите. Доколку опозицијата дојде на власт Битола ќе добие Медицински факултет, која е дамнешна желба на битолчани. Ова го изјави ...

Read More »

Горан Милевски:140 милиони евра за поддршка на домашните фирми

Во изминатата деценија власта спроведуваше вистински терор кон микро, малите и средни претпријатија, изјави денеска Горан Милевски, лидер на ЛДП и  кандидат за пратеник во ИЕ 5 на СДСМ и Коалицијата. – Приватниците наместо да водат сметка за својот бизнис, ...

Read More »

Горан Милевски нов лидер на ЛДП

На шестото собрание на Либерално-демократската партија Горан Милевски од Битола е избран за нов претседател на партијата. Досегашен претседател беше Андреј Жерновски. За генерален секретар на ЛДП е реизбран Дуфе Кукоски. Собранието на ЛДП го усвои и новиот партиски статут ...

Read More »

Горан Милевски нов лидер на ЛДП!?

Иако до конгресот на ЛДП, кој треба да се одржи на 1 февруари во Скопје остануваат  уште  четири  дена, сепак веќе со сигурност може да се каже дека екс- советникот на битолските либерал демократи и актуелен пратеник во оставка Горан ...

Read More »