Don't Miss
Home / Tag Archives: Горивата

Tag Archives: Горивата

Горивата поевтинуваат за половина денар

Бензините и дизел горивата од ноќеска на полноќ поевтинуваат за половина денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши намалување на рафинериските и на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 3,13, односно ...

Read More »