Home / Tag Archives: Горна

Tag Archives: Горна

Груевски му одговори на Заев за (не)решавањето на спорот со името

Поранешниот премиер Никола Груевски за вечерашната изјава на премиерот Заев дека владата на ВМРО-ДПМНЕ во 2012 година прифатила Горна Македонија ерга омнес, Груевски објави реакција на својот Фејсбук профил напиша. -Најдобар демант за она што го говори Заев е факторот ...

Read More »

Заев: Груевски прифатил Горна и Северна Македонија

Премиерот Зоран Заев вечерва во гостувањето на Канал 5 откри дека во прислушуваните разговори поранешниот премиер Никола Груевски прифатил Горна и Северна Македонија за севкупна употреба. -Кога судот би ги објавил разговорите за името, ова не е прв пат да ...

Read More »
error: Content is protected !!