Home / Tag Archives: Гоце

Tag Archives: Гоце

Џамбаски: Гоце Делчев никогаш не се борел за независна Македонија

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски  за епицентар.бг тврди дека Гоце Делчев никогаш не се борел за никаква независна Македонија и оти тој не може да биде ништо друго освен Бугарин. Според него, за  Бугарија, Македонија никогаш нема да биде ниту северна, ...

Read More »

Се реновира учлиштето ОУ “ Гоце Делчев “

          Деновиве активно се работи на уредување на една од зградите во О.У „Гоце Делчев” во Битола.   Градоначалничката на Општина Битола, м-р Наташа Петровска, на терен ги регистрираше новите промени во училиштето и текот на реновирањето. Директорката на училиштето Билјана ...

Read More »

Почна селидбата во ТВ Нова

Новинарот Гоце Михајлоски денеска објави дека дал отказ од телевизија Нова поради повеќе причини – од концепциски, организациски, кадровски, па се до финансиски. Тој својата одлука ја образложи на Фејсбук и напиша дека верувал дека „може да се биде пристрасен, но ...

Read More »

Гоце Чакаровски, заменик министер за здравство

Битолскиот гинеколог, Гоце Чакаровски е  новиот заменик министер за здравство во Кабинетот на Владата на Зоран Заев. Чакаровски, кој работи како гинеколог во Клиничката болница во Битола, на оваа функција беше предложен од партијата на СДСМ,     Тој во изминатиот период ...

Read More »

Андон Бошковски останува во Еурофарм Работник

Првиот стручњак на екипата на Еурофарм Работник, Андон Бошковски и официјално останува тренер на битолските “ фармацевти”. Деновиве раководството на Еурофарм Работник и Андон Бошковски  потпиешаа едногодишен договор со дополнителна можност за плус уште една сезона. „Останувам во Еурофарм Работник. ...

Read More »