Home / Tag Archives: Грдана

Tag Archives: Грдана

СЈО тврди:Јанкуловска влијаела врз сведоците

Пасошот во Апелација си го побара и поранешната министерка за внатрешни Гордана Јанкулоска. Со нејзините адвокати, пред судиите, вети дека не планира да бега од земјава, и дека не влијаела врз сведоци, како што се сомнева Специјалното обвинителство. Најголемиот дел ...

Read More »