Home / Tag Archives: Илиевска

Tag Archives: Илиевска

Грижа за домашните миленици

Независната листа на кандидати за советници на општина Битола, предводени од носителот на листата Габриела-Илиевска, денеска во Битола одржа јавна дебата на тема: „Бездомни животни и домашни миленици“. Покрај кандидатите од независната листа за советници, во дебатата со свои размислувања ...

Read More »

Промоција на листата на Габриела Илиевска “ Поинаку“

Во Битола вчера на промотивен настан беше претставена незвисната листа на кандидати за членови на општинскиот Совет чиј носител е Габриела Илиевска. Во кампањата за претстојните локални избори кандидатите ќе настапуваат под мотото „Поинаку“ затоа што како што рече Илиевска, ...

Read More »

Советничката Илиевска најави голем криминал во битолскиот спорт

Советничката на ВМРО Народна Габриела Илиевска на денешната седница на Советот, на која на советниците им го презентираше обвинтелниот акт за Талески и останатите обвинети во случајот “ Траспортер” побара советниците на власта да се надминат себеси и да се ...

Read More »