Don't Miss
Home / Tag Archives: интеграција

Tag Archives: интеграција

Ахмети ја презентираше изборната програма на ДУИ во Битола

Лидерот на ДУИ и носител на листата кандидати за пратеници во шестата изборна единица Али Ахмети вечерва во Битола пред членови и симпатизери на партијата ја претстави платформата и програмските цели и обврски кои ќе бидат преземени кон нивните поддржувачи. ...

Read More »

ДУИ: Граѓаните да не наседнуваат на провокации

Демократската унија за интеграција (ДУИ) по денешниот инцидент во Гошинце ги повика граѓаните да не дозволат да паднат во замка на вакви провокации и побараа од институциите побрзо расветлување на случајот.   – Граѓаните не треба да бидат вознемирени, но ...

Read More »