Home / Tag Archives: кафе

Tag Archives: кафе

Ветераните ги враќаат сеќавањата за маестро Мате

Петок, на 5 октомври, под покровителсто на  познатиот  спротски работник, Трифун Костовски, а во договор со  Општината Битола и Битолски весник, во пресрет на празникот 11 Октомври,  во Битола ќе се одржи првиот меморијален турнир за ветерани  во фудбал и ...

Read More »

Груевски пиеше кафе на Широк Сокак

Екс премиерот и лидер на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски по враќањето од Охрид денеска беше во посета на Битола, каде оствари средба со Општинскиот комитет и посети неколку локации в градот. Подоцна тој се прошета низ Широк Сокак и пиеше ...

Read More »