Home / Tag Archives: Камчев (page 2)

Tag Archives: Камчев

Се тресат и други фирми поврзани со Камчев

Истражители освен во фирмите на бизнисменот Орце Камчев, влегоа и во повеќе фирми кои се во сопственост на повеќе лица, потврдуваат од СЈО. Како што претходно објавивме, утрово истражители влегоа во фирмите на бизнисменот Орце Камчев, но информации за приведени ...

Read More »

СЈО го треси Орце Камчев

Истражители од Специјалното јавно обвинителство утринава во 6 часот влегле во сите фирми на бизнисменот Орце Камчев, потврдија неофицијално од СЈО за САКАМДАКАЖАМ.МК. СЈО врши претрес во седиштето на „Орка холдинг“ и во други фирми надвор од Скопје, врз основа ...

Read More »

Орце Камчев почесен конзул на Бугарија во Македонија

Бугарија го назначи бизнисменот Орце Камчев за почесен конзул во Македонија Според процедурата, барањето се разгледува во МНР, потоа се бараат мислења од Министерството за финансии и Секретаријатот за законодавство при Владата. Кога ќе се комплетира документацијата, министерот за надворешни ...

Read More »

Цермат против Камчев

Фирмата Цермат, која извесно време беше доминантен сопственик на ФК Пелистер нема никакви обврски спрема Пелистер и сегашниот главен акционер Орце Камчев може слободно да ги инвестира своите 1 милион евра во работењето на клубот за наредната сезона. Ова во ...

Read More »