Home / Tag Archives: Кан

Tag Archives: Кан

Градоначалничката Наташа Петровска со порака до битолчани “Одиме напред“

Во врска со утрешниот настан градоначалничката Наташа Петровска излезе со обраќање до битолчани. Почитувани граѓани, Се наоѓаме во исклучително значаен момент за Република Македонија, би рекла и историски. Македонија доби покана за членство во НАТО и датум за преговори за ...

Read More »

Фестивалот „Браќа Манаки“ во Кан привлекува внимание со проектот „Објективи низ времето“

Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“ – Битола на големо го привлекува вниманието на меѓународната филмска професионална јавност, за време на одржувањето на Филмскиот фестивал во Кан. Проектот „Lens thru time“ („Објективи низ времето“), подготвен од Агенцијата за филм ...

Read More »