Home / Tag Archives: Каролина Гочева

Tag Archives: Каролина Гочева

Менаџерот на Каролина ќе го тужи Град Скопје поради откажаниот дочек

Бобан Милошески од Авалон Продукција, најави тужба против град Скопје, поради откажувањето на дочекот на Новата година на плоштад, каде што како главни музички ѕвезди беа најавени Каролина Гочева, Миле Кузмановски и Слаткар. Тој исто така вели дека ќе покрене ...

Read More »

Поп дивата Каролина приреди спектакл на Хераклеја

Синоќа античкиот театар Хераклеја буквално “гореше“ од позитивна атмосфера, одлична музика, многу емоции и спектаклот што на својата неколкуилјадна  публика, дома, на битолчани им го приреди најпопуларната музичка поп дива Каролина Гочева.   Со беспрекорен стајлинг и совршена интерпретација, публиката ...

Read More »

Поп принцезата Каролина ги разнежни битолчани

Спекатакуларен концерт, синоќа во преполнетиот  Центар за култура- Битола одржа најпопуларната поп ѕвезда Каролина Гочева. Каролина пред својата публика во Битола,  го претстави својот најнов проект „Македонско девојче 2”.  Концептот на овие концерти е истиот од промотивните концерти во МОБ ...

Read More »

Каролина Гочева со концерт на 24 октомври во Битола

Македонската поп дива Каролина, на радост на многубројните обожаватели, на 24 октомври во Битола ќе го одржи промотивниот концерт на нејзиниот последен музички албум “ Македонско девојче 2“ кој важи за  еден од најслушаните музички албуми  меѓу пошироката  публика. Промотивните ...

Read More »