Home / Tag Archives: ќерка

Tag Archives: ќерка

Сурогат мајка роди близначиња за својата ќерка

Во болницата Плодост вработените деновиве постигнаа нов успех. 51-годишна жена како сурогат мајка роди две близначиња. Сурогат мајката на свет донесе две близначиња за нејзината ќерка. Реткото сурогат мајчинство го овозможи  тимот за ин витро фертилизација (ИВФ)  предводен од прим. Д-р ...

Read More »

МПЦ станува ќерка на БПЦ

Светиот Синод на Бугарската православна црква одлучи дека, со оглед на тоа што Македонската православна црква (МПЦ) ја признава БПЦ – Бугарска патријаршија за своја Мајка-црква, БПЦ со чувство за својата света должност, ја прифаќа одговорноста да покаже целосно содејство, ...

Read More »

Талески за Бит фест му исплаќал пари и на дечкото на неговата ќерка

Екс градоначалникот на Битола, Владимир Талески, муѓу 55 физички лица кои добиле пари за наводни проекти, за Бит фест му исплатил пари и на новиот дечко на неговата ќерка К.К. Според извори на порталот на Битолски весник луѓето од општинската  ...

Read More »

Се трага по 15-годишна битолчанка

Вчера во Секторот за внатрешни работи-Битола Н.А.(47) го пријавил исчезнувањето на неговата ќерка. Н.А во полицијата пријавил дека истиот ден околу 8 часот од својот дом во непознат правец се одалечила неговата 15-годишна ќерка. Битолската полиција презема мерки за пронаоѓање ...

Read More »

Собрале 900.000 денари за лажно лекување на ќерката

СВР Битола поднесе кривична пријава против Љ.Б. и В.Б., на 42 и 39-годишна возраст, двајцата од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело измама. Во февруари минатата година година пријавените во два наврати го довеле во заблуда ...

Read More »

Актерката Скарлет Јохансон роди ќеркичка

Прекрасната холивудска  актерка Скарлет Јохансон и нејзиниот свршеник Ромен Доријак станаа родители на мало девојче на кое гордите родители и го дадоа името Роуз. Мајката и бебето се чувствуваат добро. Скарлет и Ромен се во врска две години, минатата година ...

Read More »