Home / Tag Archives: кирацовски

Tag Archives: кирацовски

Кирацовски шеф на Изборниот штаб на Пендаровски

Генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски е избран за шеф на Изборниот штаб за претстојните претседателски избори. Изборниот штаб на СДСМ, заедно со останатите политички партии кои го поддржуваат заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, е подготвен да организира позитивна, ...

Read More »

Кирацовски: Имаме над 80 гласови

Пратеникот Александар Кирацовски од СДСМ денеска изјави дека „убедиле доволен број пратеници за бенефитите од членството во ЕУ и во НАТО“ и очекува уставните измени да бидат изгласани најдоцна до петок. -Имам информации дека минимум 80 пратеници, впрочем и нешто ...

Read More »

Кирацовски: Следната година ќе биде година на економијата

Зад нас е година на економско придвижување, повеќе пари кај граѓаните, интеграциски напредок, јасен правец на движење и развој на општеството. По 11 години изолација, неизвесност, осиромашуавње и уназадување, Македонија денес знае каде оди, чекори кон членство во ЕУ и ...

Read More »

Кирацовски:Неопходна дистинкција за 27 април

Во врска со најаванета амнестија за учесниците во настанаите на 27 април генералниот секретар на СДСМ и пратеник Александар Кирацовски изјави дека е неопходно потребна  дистинкција  и мора да се направи разлика меѓу организатори, нарачатели и оние кои само се ...

Read More »

Честитка до Кирацовски за празникот Св. Климент Охридски

По повод празникот Свети Климент Охридски, генералниот секретар на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Александар Кирацовски упати честитка до православните верници во Република Македонија, до поглаварот на МПЦ-ОА, архиепископот Охридски и Македонски, г.г.Стефан, и до членовите на Синодот. „Почитувани, во мое ...

Read More »

Груевски во Унгарија е опасен како и кога беше премиер!

Владата на Република Македонија ќе направи се Никола Груевски да биде вратен во државата и бидете уверени дека ќе биде вратен, затоа што тој во овој момент е исто толку опасен за Македонија како и во моментот кога беше премиер. ...

Read More »

Кирацовски: Да не ја испуштиме оваа шанса

Членството во НАТО не носи само загарантирана безбедност и сигурност, туку влез на нови и сериозни странски инвестиции, зајакната конкурентност, зголемена доверба во економијата, нови работни места и поквалитетни услови за живот на сите граѓани, изјави генералниот секретар на СДСМ ...

Read More »

Кирацовски на средби со граѓаните на Битола,Новаци и Могила

Генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски заедно со орагнизациониот секретар на СДСМ, Миле Зечевиќ и во текот на вчерашниот ден ги продолжи интензивните средби со граѓаните ширум Македонија. Кирацовски беше во посета на Пелагонискиот регион каде што се сретна со ...

Read More »

Кирацовски:Договорот со Грција ја обезбедува македонската иднина

Заедно да ставиме крај на долгогодишниот спор што ја држеше Македонија во стагнација, што не влечеше надолу и да ја обезбедиме македонската иднина, рече генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски, на средбата со членови и поддржувачи на СДСМ од Могила, ...

Read More »

Кирацовски:Толпата имаше јасна намера некого да убие

По Талат Џафери и Дамјан Манчевски пред Кривичниот суд за обидот за убиство на Села во Собранието денеска сведочеше и пратеникот Александар Кирацовски. -Во прес салата влегов пред 19 цасот. Кога стигна најавата од новинарите дека дел од толпата упаднала ...

Read More »