Home / Tag Archives: Кривичн

Tag Archives: Кривичн

И Груевски остана без пасош

Кривичниот суд Скопје одлучи да му го одземи пасошот на екс премиерот Никола Груевски наместо да му одреди 30 дневен притвор. Кривичниот суд откако ги проби сите рокови пресече, нема притвор за екс-премиерот Никола Груевски и неговите блиски соработници Миле ...

Read More »