Home / Tag Archives: листа

Tag Archives: листа

Поинаку освои еден советнички мандат

Според неофицијалните резултати листата на советници кои ги предводеше независната кандидатка Габриела Илиевска освои еден советнички мандат во идниот состав на советот на Битола. Засега советничко место освои Габриела Илиевска, чија листа освои 2.572 гласови

Read More »

ПОИНАКУ во рацете на битолчани

Тивки и ненаметливи, а сепак видливи. Со промовирање на проектите од Изборната програма, со критички осврт кон власта, но и со почит кон политичките конкуренти. Така кандидатите за советници од независната листа ПОИНАКУ ја водат својата кампања за претстојните локални ...

Read More »

Промоција на листата на Габриела Илиевска “ Поинаку“

Во Битола вчера на промотивен настан беше претставена незвисната листа на кандидати за членови на општинскиот Совет чиј носител е Габриела Илиевска. Во кампањата за претстојните локални избори кандидатите ќе настапуваат под мотото „Поинаку“ затоа што како што рече Илиевска, ...

Read More »

Габриела Илиевска со советничка листа

Советничката во Советот на Битола, Габриела Илиевска на престојните локaлни избори ќе учествува како независен кандидат. Таа во предвидениот рок, успеа да ги собере потребните потписи за советничка листа. Илиевска ќе биде носител на независна советничка листа која ќе се ...

Read More »

Милошоски: Победата е извесна и ќе биде убедлива

Носителот на кандидатската листа за пратеници од коалицијата „За подобра Македонија” Антонио Милошоски за време на денешните средби со битолчани на Широк Сокак истакна дека победата е извесна и повика на масовно учество и гласање в недела,  на  вонредните  парламентарни ...

Read More »

Милошоски: Граѓаните нема да дозволат СДСМ да ја продаде Битола

Битола секогаш била и ќе биде столбот на Република Македонија, оваа година изборите ги водиме во зима, затоа што Заев и Шекеринска се плашеа да излезат на избори на 5 јуни, затоа за 10 дена нема бегање од изборите, ова ...

Read More »

Најмладата жртва е двегодишно дете

Од МВР соопштија дека досега се откриени тела на 21 жртва на поплавите во скопско. Најмлад загинат е двегодишниот Енес Мустафа од Ченто, а покрај него во поплавите загинал и негов близок роднина на возраст од 67 години. Најмногу жртви ...

Read More »