Home / Tag Archives: Меркел

Tag Archives: Меркел

Ципрас се пазари со Меркел за името на Македонија

Ако се реши прашањето за името, тогаш антикризната мерка – кратење на пензиите, ќе се одложи за шест месеци подоцна, ова според грчкиот весник „Та неа“ е ветувањето од Берлин до Атина, во разговорите меѓу Германија и Грција за затворање ...

Read More »
error: Content is protected !!