Don't Miss
Home / Tag Archives: МИА

Tag Archives: МИА

Во Грција со здравствен пасош

Здравствен пасош“ е една од методологиите за безбеден влез во земјата, што би можела да се воведе за време на туристичката сезона за патување во Грција, односно туристите да се тестираат за Ковид-19 пред да влезат во авион, во нивните ...

Read More »

Во Грција уапсени 96 лица за непочитување на препораките

Грчката полиција продолжува со контролите во однос на тоа дали се почитуваат превентивните мерки и од четвртокот уапсени се 96 лица во 91 случај, бројка која е повеќе од двојно поголема во споредба со вчера, јави дописничката на МИА од ...

Read More »

Врачена наградата на Битолски весник “ Тоде Петрески “

Со пригодна свеченост, во присуство на членовите на најтесното семејство, почитувачи на неговото дело, како и колеги новинари, денеска во просториите на Универзитетската библиотека „Св. Климент Охридски“ во Битола беше врачена наградата за новинарство на Битолски весник „Тоде Петрески” посветена ...

Read More »

Марјан Танушевски добитник на наградата на Битолски весник ” Тоде Петрески “

Добитник на годинашанта награда на Битолски весник, Тоде  Петрески е новинарот-уредник во  државната новинска агенција МИА д-р Марјан Танушевски. Ваква одлука донесе денеска редакцијата на Битолски весник, која веќе 14 години посмртно ја доделува оваа награда во чест на починатиот ...

Read More »