Home / Tag Archives: Митревски

Tag Archives: Митревски

Никола Митревски спортист на Битола

Голманот на Еурофарм Пелистер Никола Митревски е избран за спортист на Битола за 2019 година.„Добив признанија и претходно, но ова е јаготката на шлагот на торатата. Посебна чест и признание е оваа награда бидејќи ја добив во моменти кога се ...

Read More »

Митревски ја напушти претседателсктаа фотелја на ССМ

Досегашниот претседател на Сојузот на синдикати на Македонија, Живко Митревски по неколкумесечна синдикална битка конечно се согласи да му ја препушти функцијата на новиот в.д. претседател Дарко Димовски. Името на претседателот на СУТКОЗ во петокот беше впишано во Централниот регистар, ...

Read More »

Живко Митревски:Димовски нелигитмен претседател

Сè додека не се заврши примопредавањето, јас сум претседател на ССМ  и сè додека важат одлуките на 19 конгрес, а за тоа водиме правни постапки затоа има и забрана за упишување на друго лице, изјави на денешната прес конференција Живко ...

Read More »