Home / Tag Archives: невработеноста

Tag Archives: невработеноста

Решавањето на невработеноста главен приоритет

Решавањето на проблемот со невработеноста е, и ќе биде главен приоритет на Владата на ВМРО ДПМНЕ, истакна носителот на листата во петтата изборна единица, Антонио Милошоски, денеска во селото Нижеполе,  кај Битола. -Ние  кои наследивме невработеност од над 38 проценти ...

Read More »