Home / Tag Archives: осуден

Tag Archives: осуден

Кежаровски останува на слобода, Апелација ја одби жалбата на ОЈО

Апелациониот суд Скопје денеска ја потврди првичната одлука на Основниот суд Скопје 1, кој на 22 јануари годинава го пушти дома на условен отпуст новинарот Томислав Кежаровски. Кежаровски беше пуштен на барање, всушност, на директорот на затворот во Шутка, поради влошено ...

Read More »