Home / Tag Archives: Пелистер (page 3)

Tag Archives: Пелистер

Срџан Захариевски нов тренер на Пелистер

За фудбалерите на Пелистер одморот заврши. Десетте дена кои им ги даде сега веќе екс тренерот на Пелистер, Наџи Шенсои, кој по елиминацијата од Лех Познањ спогодбено ја напушти тренерската клупа на битолскиот прволигаш, завршија. Денеска,  попладнето, точно во 17 ...

Read More »

Пелистер утре стартува со подготовки

Фудбалерите на Пелистер по десет дневната пауза утре стартуваат со подготовките за новото првнество. Се очекува првата прозивка утре да ја одржи новиот тренер на Пелистер Илчо  Захариевски, кој според извори на Битолски весник е наследникот на Наџи Шенсои, кој ...

Read More »

Шенсои и Пелистер се разделија

Тоа што се насетуваше се оствари. Наџи Шенсои не е повеќе тренер на Пелистер, а разделбата е со договор меѓу двете страни.Шефот на стручниот штаб што му ја донесе куп-титулата на Пелистер по 16 години пауза си заминува од Битола. ...

Read More »

Се решено за 10 минути

Полскиот Лех Познањ го пречека Пелистер и славеше со убедливи 4:0. Домаќинот во интервал од 28. до 38.минута постигна три гола, преку Нилсен од пенал, Шитум и Мајевски, а во 57.минута Ситум со својот втор гол го постави конечниот резултат. ...

Read More »

Фудбалерите на Пелистер утре патуваат за Полска

Фудбалерите на Пелистер  утре, на 27 јуни, рано  утрината, со авион од Скопје, преку Љубљана и Варшава, патуваат за Познањ, Полска, каде во рамките на првото квалификациско коло од Лигата на Европа, по 16 години пауза повторно ќе излезат на ...

Read More »

Општината го крие договорот за продажбата на Пелистер на Цермат

-Договорот за продажба на мнозинскиот пакет акции на фирмата Цермат, ние иако постојано го баравме никогаш не го видовме. Затоа не знаеме ни под кои услови Цермат го купи Пелистер  ни под кои го врати клубот на општината.Тоа го знаат ...

Read More »

Младиот Цветановски го нокаутира Ботев

Фудбалерите на Пелистер интензивно се подготвуваат за стартот на меѓународната фудбалска сцена. Веќе неколку дена “ пелистерци “ се на подготовки во старата база Банско, Бугарија,  каде што според стручниот штаб тие се чуствуваат како дома. -Во Банско имаме идеални ...

Read More »

1,5 милиони денари за соблекувалните на Пелистер

Општината Битола ќе извдои 1.500.000 денари за доизгрдаба на соблекувалните на Пелистер во потрибинскиот дел на Јужната трибина. По барање на фудбалскиот клуб Пелистер да се (до)изградат соблекувалните на стадионот за да може Пелистер без проблеми да ги игра натпреварите ...

Read More »

Кога желбите на децата нема кој да ги слушни

Од пред  неколку дена училишното ѕвонче означи крај на уште една учебна година. Од понеделникот, 11 јуни, учениците заминаа на летен одмор. Иако од летниот распуст од три месеци поминаа само неколку дена децата веќе размислуваат како и каде ќе ...

Read More »

Уште еден Бразилец во Пелистер

Екипата на Пелистер ангажира уште едно засилување од Бразил. Денеска новото засилување од земјата на фудбалот, Бразил, отпатува со екипата на Пелистер на подготовки во Банско. Според информациите  од канцеларијата на Пелистер се работи за навален фудбалер, кој ќе го ...

Read More »
error: Content is protected !!