Home / Tag Archives: пенал

Tag Archives: пенал

“Реми “ како пораз

Фудбалерите на Пелистер и Победа во пелагониското дерби во Битола ги поделија бодовите. Ова “реми “  за Пелистер е како пораз во борбата за опстанок во Лигата. Сега Пелистер се најде во уште потешка ситуација , но сепак сеуште не ...

Read More »

Пелистер финалист

Фудбалерите на Пелистер се пласираа во финалето на купот, по победата над Академија Пандев во рулет пенал завршница. Во финалето Пелистер ќе го брани купот проив екипата на Шкендија, која ја елиминира Ренова.  

Read More »