Home / Tag Archives: пиромани

Tag Archives: пиромани

Полноќните пиромани повторно палат во Битола

Во Битола по подолга  пауза повторно  се јавија пироманите. Ноќеска околу 02:30 часот на улица „Благојче Силјановски” во Битола, од страна на засега непознат сторител, од непознати причини, бил предизвикан пожар на паркирано патничко возило „Рено Клио” со битолски регистарски ...

Read More »

Запален “ ауди А 4” во Нова Битола

Во Битола повторно се јавија “пироманите “ . Денеска ,рано утрово, во еден часот по полноќ во битолската полиција е регистриран случај на опожарено возило во Нова Битола. Станува збор за автомобил марка „ауди А 4”, кое според полицијата не ...

Read More »

Запалени две патнички возила во Битола

По извесна пауза, во Битола повторно пироманите стапија на сцена. Рано изутрина, околу три часот и 40 минути, на улицата “Тошо Даскало“ кај месноста викана “Областа“, засега непознати сторители опожариле две патнички возила марка “тојота корола“ и “бмв“.   Според ...

Read More »

Пироманите повторно пеплосуваат автомобили во Битола

Практиката на палење возила годинава никако да престане, а и покрај интензивните истраги, најголем дел пиромани за битолчани сѐ уште се „невидливи“.                                                                                                                  Зачестено подметнувањето пожари   Кога се мислеше дека „пироманите“ во Битола конечно решија да се ...

Read More »