Home / Tag Archives: полиција (page 5)

Tag Archives: полиција

Инспектори и полицајци ја тужат полицијата

Над 50 вработени во битолската полиција: инспектори, полицајци и службеници го тужат Министерството за внатрешни работи и бараат да им се плати за прекувремената работа како и за работа за државни празници и викенди. Според наши информации, дел од тужителите ...

Read More »

Нападнат средновечен битолчанец и неговата мајка

Засега двајца непознати крадци и разбојници доцна синоќа, околу 21.45 часот на ул. “ Новачки пат “ на местото викано “ француски гробишта “, насила влегле во куќата на битолчанецот Ј.К.(59) и притоа со принуда на сила и употреба на ...

Read More »

Фатен наркодилер во Битола

Во опсежна акција на Секторот за справување со шверц на наркотични средства при СВР Битола, која вчера утрината и доцна попладнето ја изведе битолската полиција на улицата “ Јане Сандански”, кај Битолски весник уапсен е наркодилер и откриена е дрога, ...

Read More »

Полициска акција против (нарко)дилерите во Битола

Денеска доцна попладнето, инспектори на битолската полиција од секторот за наркотици беа во опсежна акција за фаќање на дилери на дрога. Акцијата беше спроведена против НН лица, на улицата “Јане Сандански“, во близина на Битолски весник. Иако засега не се ...

Read More »

ЧОВЕЧКИОТ ЖИВОТ БЕЗВРЕДЕН

Во мојата долгогодишна новинарска кариера сум се изнаслушал и изнапишувал случки од животот, каде што човечкиот живот буквално не вредел ништо. Во времето додека пишував за Илустрована политика или САН ја имав таа (не)среќа да пишувам за бројни човечки лични ...

Read More »