Home / Tag Archives: полициска

Tag Archives: полициска

Тешка сообраќајна несреќа на патот Битола- Прилеп

Тешка сообраќајна несреќа се случила вчера околу 20.00 часот на патот Битола- Прилеп. Во несреќата учествувале автомобил  марка „опел вектра“ со битолски регистарски ознаки, управувано од 45-годишниот  Б.М. од Битола и автобус „Санос С314“, со битолски регистарски ознаки, управувано од ...

Read More »

Сите кои сакаат да и’ нанесат зло на Македонија, ќе завршат како оваа групација

Премиерот Никола Груевски, при своето обраќање во Владата, кажа дека ова се најтешки денови во неговиот живот, откако во полициската акција против терористичка групација во Куманово, животот го загубија осум припадници на безбедносните сили. -Во земјава илегално влегле 40 лица, со ...

Read More »

Во полициската акција “Јагула“ уапсен екс-градоначалникот на Охрид, Александар Петрески

Кривичните дела се правени од 2007 до 2013-та година, со што осомничените го оштетлите општинскиот буџет за 47 милиони денари, а се стекнале со противправна имотна корист од 148 милиони денари, а 2 милиони денари во лична корист на екс ...

Read More »

Во акцијата “Арсенал“ кривични пријави за 9 лица

Министерството за внатрешни работи поднесе 9 кривични пријави за акцијата која утрово беше спроведена, а на која и е дадено името „Арсенал”. Имено, според обвиненијата, лицата се товарат дека земале повеќе пари од потребното за сервисирање на хеликоптерите во Украина, ...

Read More »