Home / Tag Archives: познати

Tag Archives: познати

Згасна ТВ Мега!?

Иако засега нема официјална потврда сепак според извори на порталот на Битолски весник згасна регионалната телевизија ТВ Мега. Ова доцна синоќа им било соопштено на вработените во ТВ Мега, која од пред извесно време беше исклучена од кабловскиот оператор Телекабел. ...

Read More »

Атрактивен настап на Том Боксер и Морена

Изминатиот викенд, традиционално на амбиенталниот Широк сокак по 6.  пат во организација на “Горила продукција”  се одржа музичкиот   настан „Широк Сокак во бело”. Главни звезди на вечерта беа  романските техно-хаус артисти Том Боксер и Морена, познати по хитовите „Морена”, „Дип ...

Read More »

Академијата за боречки вештини “ЗА НЕД ДО” го организира првиот семинар за лична заштита во Македонија

Со професионалниот пристап кон глобалните акции за подобрување и поголема ефикасност на начините за лична заштита, самоодбрана, едукација и практична примена, Академијата за боречки вештини “ЗА НЕД ДО” – Битола, согласно својата програма за општествени активности го најавува едодневниот Семинар ...

Read More »

Празник за љубителите на класичната музика

Познатиот виолинист Антал  Залаи од Унгарија, во понеделник ќе одржи концерт со почеток од 20 часот во рамки на Меѓународниот фестивал на сериозна музика, “Интерфест 2014“. На годинашниот фестивал, како и во изминатите 22 години се одржува под покровителство на ...

Read More »