Home / Tag Archives: пратеничка

Tag Archives: пратеничка

Наскоро нова пратеничка група

Осумтемина пратеници од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ кои гласаа за пристапување кон уставни измени се уште го договараат натамошниот начин на делување во Парламентот. До понеделеник би требало да се официјализира, најверојатно, формирање на уште една пратеничка група во Собрание, ...

Read More »

Законот за јазиците ја треси владата

Ќе стигне ли законот за албанскиот јазик во првите сто дена од владата во законодавниот дом пред спикерот Џафери да ги распише локалните избори.  Зијадин Села се заканува доколу тоа не се случи, тој ќе ги напушти фотелјите на Илинденска ...

Read More »