Home / Tag Archives: предмети

Tag Archives: предмети

Нови 13 дефектолози во училиштата во Карпош

Општина Карпош  во соработка со UNDP и Агенцијата за вработување на Република Македонија, како и со директорките на осум основни училишта од Општината, потпиша Меморандум за реализација на проектот „ Карпош  за еднаквите во училиштата“. Како што нагласи градоначалникот на ...

Read More »

Татко и син тргувале со оружје

Секторот за внатрешни работи Битола, во месец август 2017 година поднесе две кривични пријави против четири лица, поради постоење на основи на сомнение за извршено кривично дело „Неовластено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи” и тоа: – ...

Read More »

Ќе има ли притвор и за кого

Судиите од скопскиот основен суд Скопје 1, во текот на вчерашниот ден одлучуваа за притворот што го побара СЈО при поднесувањето на 17-те нови обвиненија. Според она што е познато, помеѓу лицата за кои се бара притвор се поранешен премиер, ...

Read More »