Home / Tag Archives: премин

Tag Archives: премин

Судир на демонстрантите и полицијата на Табановце

Попладнево на граничниот премин Табановце дојде до судир и туркање меѓу полицијата и демонстрантите од ВМРО-ДПМНЕ кои денеска најавија дека ќе го блокираат граничниот премин. Сајтот Република објави видео од инцидентот, и тврди дека еден од демонстрантите е повреден, а ...

Read More »

Забрзано се гради нов монтажен премин

Привремениот мост ќе биде отстранет, а на негово место ќе се монтира поголем за сообраќај на возила   Доброволци и војници на АРМ со тешката механизација ги засилуваа старите и правеа нови насипи за заштита на Новаци. Екипи на РЕК-Битола ...

Read More »

“Опел“ удри пешак на пешачки премин

Опел астра со битолски регистарски таблици удри пешак на пешачки премин кај “Шехерзада“ во Битола. Според очевидци станува збор за средовечна жена која веднаш беше префрлена во Клиничката болница. Полицијата во меѓувреме го стопира сообраќајот и врши увид за несреќата. ...

Read More »