Home / Tag Archives: пресметка

Tag Archives: пресметка

Планинарскиот дом „Копанки“ на Пелистер и за овие избори на политичките скијачки патеки

Како и во претходните изборни циклуси, така и пред овие претседателски и парламентарни избори, во Битола, повторно е актуелна реконструкцијата на „Копанки“ култниот планинарски дом на Пелистер кој целосно изгоре во страотен пожар во 2013 година. За „Копанки“ по којзнае ...

Read More »

Општа тепачка на синдикалното раководство на РЕК “Битола“

Топ тема деновиве во РЕК “Битола“ е општата меѓусебна тепачка на синдикалното раководство во РЕК “Битола“. Според информации на порталот на “Битолски весник“, во тепачката која се случила во Албена, Бугарија каде што се одржуваат спортските игри на енергетичарите, учествувало  ...

Read More »

Масовна тепачка во ноќниот клуб „Расчекор”

Доцна синоќа, во ноќниот клуб “Расчекор” се случи масовна тепачка во која настрадаа неколкумина битолчани. Според информации на порталот на “Битолски весник” во тепачката учествувале две групи коишто по вербалната расправија почнале да се пресметуваат меѓусебе. Притоа не се избиралe ...

Read More »