Home / Tag Archives: Сергеј Самсоненко

Tag Archives: Сергеј Самсоненко

Премиерот Заев на ракометните шампиони им врачи свечена плакета

Премиерот Зоран Заев од името на Владата на ракометните шампиони им врачи свечена плакета во Владата. Сопственикот на РК Вардар,  Сергеј Самсоненко, на премиерот му подари еден од шампионските златни медали. Успехот што го постигнавте е многукратно поголем за промоција на Македонија ...

Read More »

Рускиот конзулат во Битола во нови простории

Синоќа на Широк Сокак во Битола свечено  беше отворен новиот  Почесен  конзулат на Руската Федерација во Република Македонија. Новиот руски конзулат е сметен во новите простории кои што се наоѓаат во строгиот центар на Битола, на плоштадот “Магнолија“. На свеченоста, ...

Read More »