Home / Tag Archives: скандал

Tag Archives: скандал

Големото уво

Само две години откако сегашниот премиер, Зоран Заев, а тогаш опозиционер ја откри аферата со прислушувањето на граѓаните во Македонија и почна со “бомбардирањето “ на тогашната власт на Груевски, Македонија деновиве повторно ја треси нов скандал со прислушување. Овој ...

Read More »

Ковачевски побара оставка од градоначалникот Талески

На денешната прес-конференција лидерот на СДСМ, Васко Ковачевски и актуелен пратеник побара оставка од градоначалникот на Битола, Владимир Талески. -Објавувањето на вистината за Македонија, со цврсти факти и аргументи, го покажа криминалниот начин на владеење на Никола Груевски, Сашо Мијалков ...

Read More »

Скандалозно: Опозицијата го следи градоначалникот Талески приватно каде и со кој се движи!

На денешната седница на Советот, на која присуствуваше и градоначалникот на Битола, д-р Владимир Талески, се случи вистински скандал. Советникот на НСДСП, Благојче Котевски, презентирајќи фотографии за наводно непрописно паркирање на неговото приватно возило, јавно призна дека го следи градоначалникот ...

Read More »

Проекцијата на филмот во кој главна улога игра Бинош во полупразна сала

На свечено отворање на “Браќа Манаки“ се случи непријатност. Имено, кога заврши официјалниот дел и беа доделени наградите на оскаровците, додека екипата на МТВ ги пакуваше камерите, голем број на “љубители“ на филмот, додека се прикажуваше проекцијата на  “Облаците на ...

Read More »