Home / Tag Archives: слави

Tag Archives: слави

Владата на прослава, опозицијата на протест

Општонародна прослава, во 15 града со македонски музичари, организира македонската влада, повод како што се вели историската покана за членство во НАТО, соопшти премиерот Заев од Брисел. „Ве повикувам во сабота на 14 јули да прославиме заедно, владата подготвува прослави ...

Read More »

СДСМ слави во Битола

И покрај тоа што не се изброени сите гласови, сепак во Битола членовите  и симпатизерите СДСМ веќе ја слават победата. Пред седиштето на СДСМ веќе се слави и неколку музички групи ја збогатуваат прославата. Според тоа како пристигнуваат гласовите од ...

Read More »

Пелистер се врати во Првата лига, Битола слави!

Славјето во Битола може да почне, откако  Пелистер со 1-0 го доби вториот бараж меч против Хоризонт Турново и се врати во првата лига. Битола слави, Пелистер се враќа во Првата лига, битолчани уште еднаш се радуваа во Ѓорче Петров, ...

Read More »