Home / Tag Archives: советничка

Tag Archives: советничка

Се заострува политичката пресметка на власта и независната листа “ Поинаку “ во Битола

                            Политичката битка помеѓу локалната власт во Битола и независната советничка листа “Поинаку“ се заострува.           Оваа битка особено се заостри по последните протести пред зградата на Општината кога битолчани протестираа за загадениот воздух.           На денешната прес конференција ...

Read More »

ВМРО-ДПМНЕ ја напушти седницата на Советот во Битола

Советниците од ВМРО-ДПМНЕ во Советот на општината Битола денеска ја напуштија седницата на Советот, во знак на протест од односот на актуелната власт кон притворените лица за настаните од 27 април, како и во знак на поддршка за сопратијците што ...

Read More »

Габриела Илиевска со советничка листа

Советничката во Советот на Битола, Габриела Илиевска на престојните локaлни избори ќе учествува како независен кандидат. Таа во предвидениот рок, успеа да ги собере потребните потписи за советничка листа. Илиевска ќе биде носител на независна советничка листа која ќе се ...

Read More »

Советничката Илиевска најави голем криминал во битолскиот спорт

Советничката на ВМРО Народна Габриела Илиевска на денешната седница на Советот, на која на советниците им го презентираше обвинтелниот акт за Талески и останатите обвинети во случајот “ Траспортер” побара советниците на власта да се надминат себеси и да се ...

Read More »

На советничката Габриела Илиевска и падна парето

Советниците од Советот на Општина Битола денеска вртеа мазник со паричка по повод Василица. Годинава парето и се падна на советничката од ВМРО Народна, која во Советот е во коалиција со опозициската СДСМ,  Габриела Илиевска. Многумина  таквата среќа ја прокоментираа ...

Read More »